Honza P.


….“fiddle man“……

Jan „Polatís“ Polata
Mojí hudební kariéru jsem začal v pěti letech. Kupodivu jako jeden z mála jsem nezačínal flétnou, ale sám a dobrovolně jsem si vybral housle, které mi vydrželi až dodnes.

Učil jsem se od kamaráda, violisty z plzeňské filharmonie Vítka Hoška. Teď už můžu říct, že je to velice trpělivý člověk a jsem mu za to moc vděčný .Pokaždé, když jsem se nadřel a správně zahrál nějakou etudu, tak mě Vítek naučil jednu z klasických country písniček a já jsem jí mohl zahrát společně s mým tátou a partou plzeňských muzikantů, kteří se scházeli každé úterý na zpívanou. Táta mě postavil na židličku, abych byl vidět, a já jsem si užil svých 5 minut slávy.
Díky tátovi, Vítkovi a téhle příležitosti jsem s houslemi neseknul a hraju dodnes. Protože jsem měl motivaci .

A tak vznikla kapela Skupenství, ve které mě můžete slyšet dodnes a kde jsem se postupně naučil základy. Hrajeme narozeniny, svatby, veselice, žranice. Prostě úplně všechno.
V roce 2014 se mi naskytla příležitost začít hrát v kapele Straw Hat v čele s Janou Holou. Díky téhle zkušenosti jsem se podíval na spoustu festivalů, koncertů a přišli i úspěchy na Portě. Letošní rok budeme křtít CD. Ale především jsem mohl nasbírat zkušenosti, které mohu dnes využít.
Díky těmto zkušenostem, jsme společně s partou kamarádů z Litic začaly dávat dohromady vlastní kapelu. A tak vznikl projekt, na který jsem nejvíce pyšný. Kapela HoP a ŠaVani. Spojuje jak celovečerní hraní na svatbách, narozeninách a country bálech, tak i festivaly, soutěže a různé hodinové vystoupení. V dubnu budeme nahrávat své první CD .Příležitostně vystupuju jako host v kapelách: Spolucestující, Flaxa aj.
Dále se učím na kytaru, mandolínu, foukací harmoniky a basu.

Apple je nyní další příležitost jak se zdokonalovat. Je to trochu jiný styl muziky, který jsem doposud neměl možnost si zahrát. A upřímně, dost mě to baví.

Akustické housle : L.Prokop r.v. 1942

Struny : Pyramid

Elektrické housle : Reiter na míru sestavené v roce 2016

Struny : Pyramid